Bitcoin Yeni Rekorlar Kırıyor

Bitcoin son yaşanan artışlar ile birlikte piyasada ki hakimiyetinin %60 oranında arttığı görülmekte ve bu oranda en son 2017 yılında yaşanan Bitcoin rallisinde görülmüştü. Kripto para piyasasının en büyük Coini olan Bitcoinde yaşanan artış ve gelişmeler ile birlikte piyasa hakimiyeti de %60’ın üzerine çıktı. En son iki yıl önce bu oranı yakalamış olan Bitcoin için ise artışın devam etmesinin beklendiği uzmanlar tarafından belirtilmekte.

Bitcoin’de ki bu hızlı ve önemli artış ise altcoinler için olumsuz bir durum olarak ortaya çıkmakta. Bitcoin yükselirken altcoinlere olan talep azalmakta ve bu durumda olumsuz bir durumun ortaya çıkmasına neden olmakta.

Bitcoin piyasasının bugün ki değerinin 363 milyon dolar seviyesinde olduğu düşünülmekte ve bu miktarın 225 milyon dolarlık bölümünü ise Bitcoin oluşturuyor. Kalan miktarı ise diğer altcoinler oluşturuyor. Kripto para uzmanlarının yaptığı değerlendirmeye göre aslında bu oran daha yüksek ve ilerleyen günlerde de Bitcoinde artışın devam etmesi ile birlikte piyasa hakimiyeti de artacak.