Bitcoinin Fiyatının Öngörülmesinin Mümkün Olmadığını Kripto Para Sektörünün Önemli İsimlerinden Tom Lee Belirtti

Fundstrat’ın kurucularından olan Tom Lee kripto paralar hakkında yaptığı doğru tespitler ile ilgi çekmeyi başarmıştır. En son CNBC’deki  Cyrpto Trader programına katılan Tom Lee burada kripto paralar arasında işlem hacmi en yüksek olan bitcoin için fiyatının ön görülmesinin mümkün olmadığını belirtti.

 Açıklamaya göre yaptıkları değerlendirme sonucunda önümüzde iki 12 ay boyunca bitcoinin iniş ve çıkışlar yaşayacağının ön görüldüğü için bitcoin fiyatı hakkında bir yorum yapmayacağını belirtti. Bu nedenle de bitcoin yatırımcıların tavsiyelerde bulunmak istemediğini belirtti. Tom Lee kripto para piyasasının çok genç olması nedeniyle oluşacak hareketlenmenin ne yönde olacağı konusunun belli olmadığını belirtti.

Kripto piyasasının kıyaslanmak istenmesi halinde bunun için Visa ile kıyaslama yapılması gerektiğini belirten Tom Lee şu anda dünya da 5 milyar Visa kullanıcısı bulunmakta. Kripto para cüzdanı kullanıcısı ise henüz 50 milyon kişi. Bu piyasanın günden güne büyüyeceği konusun da tüm uzmanlar ile Tom Lee’nin de aynı görüşte olduğu görüldü.