Tether Kurucu Ortağı: Bitcoin 300 Bin Dolar Olacak!

Tether (USDT) kurucu ortağı William Quigley’e göre, geçmiş Bitcoin yarılanmalarını çevreleyen tarihsel modeller, BTC’nin devam eden boğa piyasasının zirvesine kadar 300.000 dolara yükselebileceğini gösteriyor.

CNBC ile yapılan yeni bir röportajda Quigley, 300.000 dolarlık bir BTC tahmini yapmadığını açıkladı, sadece tarihsel kalıplara dayanarak böyle bir hedefin mümkün olduğuna işaret etti. Bitcoin’in yaklaşan halving etkinliği şu anda 18 Nisan’da planlanıyor.

Tether kurucu ortağı, Bitcoin’in şişirilmiş türev hacmine ve yeni onaylanan spot BTC borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) atıfta bulunarak, en iyi kripto varlığının şu anda Mayıs 2020’deki son yarılanma öncesinde olduğundan daha güçlü bir temel konumda olduğunu söylüyor.

Quigley ayrıca Bitcoin’in yarılanma sonrasında hızla yükseldiğini de belirtiyor.

“Bitcoin, talebinin tamamen duygulara dayalı olduğunu bildiğim, küresel çapta ticareti yapılan tek varlık olabilir. Bir Bitcoin şirketi yok, Bitcoin fiyat-kazanç oranları da yok.

Bu sadece duyguya dayalı bir simgedir ve bununla ilgili söyleyebileceğiniz şey elbette ki duyarlılığın hiçbir sınırının olmadığıdır. Her zaman daha iyimser olabilirsiniz, dolayısıyla bu ralli şimdiye kadar gördüğümüz en büyük ralli olabilir.”

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 66.241 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sırada yer alan kripto varlığı son 24 saatte yaklaşık %4 artış gösterdi.

Dünyanın En Büyük Stabilcoin'i USDT(Tether)'nin Kurucuları Kimlerdir?