Brezilya Cumhurbaşkanlığı Adayı Amoêdo: Bitcoin Yasal İhale Olabilir

Başkan adayı João Amoêdo’nun görüşüne göre, Bitcoin yakında Brezilya’da yasal ihale kazanabilir. Yasal bir bakış açısından, hiçbir şey yolunda durmuyor. Blok zincir, ülkenin yolsuzluğa karışan kamu yönetimini geliştirmeye yardımcı olabilir. Bu yeni partinin adayını (Partido Novo) son zamanlarda Brezilya sanayi hizmeti Bitcoin portalına açıklıyor. Brezilya, Ekim ayında yeni bir cumhurbaşkanı seçecek, ancak seçim kampanyası tüm hızıyla devam edecek.

Güney Amerika’nın en büyük ülkesinde, kripto para cinsinden yapılan ticaret şu anda çok fazla. Bu, seçim kampanyasında Partido Novo’nun başkan adayı João Amoêdo’yu kullanmak istiyor. Yerel endüstri servis portalı Bitcoin ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in yasal bir ihale olarak tereddüt etmeden kullanılabileceğini vurguladı.

“Bitcoin’in bir yasal ödeme yöntemi olarak kullanılabileceğinden şüphem yok. Her iki taraf da bir ürünü Bitcoin üzerinden değiştirmek isterse, hiçbir yasal engel görmüyorum. Yatırımcılar, işletmeler ve hatta politika yapıcılar için daha fazla güvenlik sağlayan kurumsal bir çerçevenin sağlanması en önemli şey. Ben sıkı kuralları tanımlamak için çok erken olduğunu düşünüyorum, ” açıklamasında bulundu.

Kripto para birimlerinde geleneksel bankacılık için bir tehdit görmüyor. Aksine, tüketicilere alternatif bir ödeme aracı sunmada büyük faydalar olacaktır. Yine de, Brezilya’nın kendi para birimine sahip olduğu belli olmalı.

Kamu Yönetimi İçin Kilit Bir Teknoloji Olarak Blockchain

Amoêdo ayrıca Brezilya eyaletinde genel blok zinciri uygulaması alanında iyimserlik göstermektedir. Böylece, tedarik zincirlerini kontrol etmek için kullanıma ek olarak, kamu yönetimi için büyük potansiyel uygulamalar görmektedir. Burada blockchain teknolojisi vatandaşların güvenini güçlendirebilir ve daha fazla bütünlüğe yol açabilir.

Bu tür yatırımların, vatandaşların güveniyle daha da önemli hale geldiği gerçeği, halihazırda yoğun olarak yürütülen seçim kampanyasının görüşü ile gösterilmektedir. Çünkü neredeyse tüm adayların önemli bir konusu, özellikle kamu yönetiminin yıllarca yaşadığı ev yapımı yolsuzlukla mücadelesi.

Çoğu Brezilyalı şu anda Lula’yı başkan olarak istiyor. 72 yaşında olan Lula, koşup yönetemeyeceği hala belli değil. Bu, dışarıdan gelenler için özellikle ülkenin mecburi oy kullanma konusunda yeni fırsatlar yaratıyor.

Ancak, hala genç Partido Novo ve aday Amoêdo’ya ihmal edilebilir şanslar verilmiştir. Araştırmalara göre sağcı Jair Bolsonaro (yüzde 15) ikinci sırada, ardından Yeşil Maria Silva (yüzde yedi). Buna ek olarak, Amoêdo’nun partisinin şu anda meclis emirleri yok.