Brezilya’dan Blockchain Atağı

Tüm dünya da Blockchain kullanımı yaygınlaşmaya başladı. Son olarak Brezilya’da büyük bir bankanın yöneticisi konuya dair bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Brezilya’da bulunan bankalar kısa bir süre sonra Blockchain’e bağlı bir platform kullanmaya başlayacak. Üstelik bankalardan bazıları Blockchain’e dair kendi alt yapı çalışmalarını yapmaya başladı bile.

Açıklama ülkenin en büyük bankası olan Bradesco’nun başkan yardımcısı tarafından yapıldı. Başkan yardımcısı en büyük finansal platform olan fintech etkinliği olan CIB Febraban’da katıldı. Başkan yardımcısı Mauricio Minas açıklamasında ülkede bulunan yerel bankaların kısa bir gelecek içerisinde Blockchain platformunu kullanmaya başlayacak. Ancak Minas söz konusu projenin adına dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Blockchain teknolojisine dair açıklamalara da yer veren Minas bu teknolojinin gelecek için büyük unut vaat ettiğini de vurguladı. Hatta geleneksel engelleri kırabilecek bir platform olduğunu vurgulayan Minas Blockchain’in günümüz finans dünyası için önemli bir atak olduğunu da sözlerine ekledi. Brezilya finans dünyasının gözleri açıklama yapmaya hazırlanan diğer finans kuruluşlarında.