Bu Siteye Dikkat! Bakkt Adıyla Açıldı Dolandırıcı Çıktı

Kripto para sektöründe gelişmeler yaşanırken, bir yandan da kripto para borsalarına ilişkin haber gelmeye devam ediyor. Piyasanın en çok beklediği haberler arasında Bakkt platformunun lansman tarihi yer alıyor. Öyle ki bu haberin Eft onayından bile önde geldiği söylenebilir. Fakat bu lansman beklentisi, dolandırıcıların ilgini çekmiş gibi görülüyor.

Bakkt Lansman Tarihi Henüz Belli Değil

Oldukça yoğun bir şekilde beklenmekte olan Bakkt alım satım platformunun 12 Mart’ta olacağını söyleyen sayfa (bakktplatform.io) sitesinin dolandırıcı olduğu ve siteyle uzaktan yakından ilgisi olmadığı söylendi. Ne Bakkt platformu yetkilileri tarafından nede sosyal medya hesapları üzerinden, herhangi bir net tarih verilmiş değil. Ayrıca web sitesinin başka dolandırıcılık unsurları da bulunuyor.

Yatırımcılara, Bitcoin’leri ikinci finansman turunda yer alması için katılanlara %27 oranında garantili gelir sunacaklarını söylüyorlar. Özensiz ve gerçek dışı bilgiler ile yatırımcıları kandırmayı hedef alan bu siteye, üye olmamanızı ve yönlendirmelerine bakmamanızı öneriyoruz. Aynı zamanda sitenin dolandırıcı olduğu bir hayli yoğun şekilde görülüyor. Bu konuda yatırımcıların çok dikkatli olmasını ve çıkan haberlere kulak asmaması öneriliyor. Zaten Lansman tarihi belli olduğu zaman, sitenin sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.