Coiny’e 10 Milyon TL Tutarında Dev Yatırım

Türkiye merkezli olarak aktif edilen dijital para şirketi Coiny, 10 milyon TL değerinde yatırım aldığını kamuoyuna bildirdi. Şirketin CEO’su Ayberk Kuday, gelen bu yatırımın yurtdışı süreçlerinin finanse edilmesi konusunda büyük olanak vereceği ve paranın bu alanlarda kullanılacağına dikkat çekti. Habertürk’ün yapmış olduğu habere göre geçtiğimiz günlerde bu yatırım alındı ve herkesle paylaşıldı.

Coiny CEO’su Ayberk Kuday ise konuyla ilgili olarak söylediği cümlelerde: “”İlk tur yatırımlarımızı hatırlarsınız ki 2018 yılının Ağustos ayında tamamlamıştık. 10 milyon TL’lik yeni bir yatırım turunu da 2019 Şubat ayında tamamlamış olduk. Yeni yatırımımızı da Yurtdışına açılırken, olağan giderlerde finanse edeceğiz.” dedi.

Hedef Ortadoğu

Kuday, sözlerinin devamında hedeflerini ve amaçlarını aktarırırken küresel anlamda dünyanın en büyük dijital para şirketleri arasında olmayı istediklerini söyleyerek, “2019’da yakın coğrafyamızda özellikli olarak Orta Doğu bölgesinde lider olmak istiyoruz. Bu bölgede Katar, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler, öncelikli hedef aldığımız yerler olarak göze çarpıyor.” Dedi.

Ayrıca ek olarak şirket, Coiny Wallet adını vermiş olduğu bir kripto para cüzdanıyla beraber kripto para borsası Coiny Pro’yu da kullanıcılarının huzuruna sunmuştu.