Ethereum Dapp’ın Benimsenmesiyle Hızla Büyüyor

Ethereum tabanlı tahmin platformu Gnosis’in kurucusu Martin Köppelmann, fiyat erozyonuna rağmen Ethereum ağının hızla büyüdüğünü vurguladı. Köppelmann’a göre, Ethereum’un büyümesinin analiz edilmesindeki en önemli ölçü, merkezi olmayan uygulamaların (dApps) performansı ve blok zincirindeki dApp’lerin ağlanmasıdır.

Ethereum Gelişiyor

Resmi bir blog yayınında Köppelmann, açık kaynak geliştiricileri ve dApp topluluğunun ölçeklendirme, dağıtım ve geliştirmede ilerleme kaydetmeye devam ettiği sürece 1,500 $ ila 300 $ değerindeki düşüşün sorun olmadığını söyledi. ‘Bizim için önemli olan sayılar, merkezi olmayan uygulamalar. Ve bir sonraki adım, sorunsuz bir şekilde etkileşime giren ve aynı platformdan faydalanan DAPP’lere bakmaktır. Bir yan etki olarak, ETH’nin fiyatı sonuçta bu güvenilir, açık ve bağlı ortamdaki uygulamalara olan talebe bağlı olacaktır.’ dedi.

Daha önce Köppelmann, Ethereum’un işlem hacmini veya aktif kullanıcı sayısını değil, dApps kullanarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Daha da önemlisi, tüm merkezi olmayan ekosistemin gelişebilmesi için ağın geliştirilmesi gerekmektedir. Bunu yapmak için, dApp’lerin dağıtılmış uygulamaların tamamen eşler arası olarak çalıştırılabilmesini sağlamak için birbirlerinin hizmetlerine, protokollerine ve ürünlerine güvenebilmelidir.

Örneğin Radar Röle, Paradex ve Melonport gibi projeler, dijital varlıklarda ticareti kolaylaştırmak için 0x uzaktan değişim protokolüne güvenmektedir. 0x protokolü Ethereum tabanlı olduğundan, 0x tarafından kolaylaştırılan her ticaret eşler arası bir şekilde yapılır ve 0x protokolünü kullanarak dApps verimli hizmetler sağlamak için birbirine bağlı bir ekosistem oluşturabilir. Her şeyden önce, Köppelmann, gnosis’in özellikle dhere uygulamalarını, özellikle de eternum ve merkezi olmayan sistemlerin tanıtımını teşvik etmek için kullanacağını söyledi.

Kripto Ve Dapp Benimseme

Bu hafta dünyanın en büyük kripto para birimi değişim birimi olan Binance * CEO’su Changpeng Zhao, şirketin çalışanlarının yüzde 90’ının BNB’de daha çok Binance Coin olarak bilinen ve para ya da nakit para yerine bir ödeme yapmayı seçtiklerini açıkladı.

Ethereum’un en büyük buluşması olan ETHBerlin, biletleme, çekiliş, konuşmacı rezervasyonu ve canlı akış dahil olmak üzere tüm etkinliği kolaylaştırmak için dApps kullanmaktadır.

Kripto para birimlerinin fiyatları düştükçe, altyapı, teknoloji ve adaptasyon sürekli olarak gelişmektedir.