Facebook Hakkında Korkunç İddia

Facebook kısa süre sonra çıkarmayı planladığı kripto parasına ilişkin son hazırlıkları tamamlamak üzere. Bu paranın adı Libra, uygulamasının adı da, Calibra olacak. Ancak Facebook hakkında kısa süre önce, online bankacılık startup, firması tarafından korkunç bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre bu firma facebook’un kendi logolarını çaldığını söylüyor.

İddiayı ortaya atan kişi finans dünyasının tanınmış isimlerinden olan Current’in CEO’su StuartSopp. Sopp Fransisco menşeili bir tasarım firmasının daha ince facebook’un logosunu, 2019 yılında kendileri için tasarladığını ifade etti. Üstelik facebook da aynı tasarım firması ile çalmıştır. Dolayısıyla Soppiddiasını bu gerekçe ile doğrulamış oluyor. Current ile Calibra arasındaki fark ise belirgin şekilde benzerlik gösteriyor.

Söz konusu benzerlik Sopp tarafından atılan bir tweet ile gündeme bomba gibi düştü. Elbette bu benzerlik ile ilgili Facebook’un herhangi bir etkisi olup olmadığı bilinmiyor. İlgili tasarım firmasının bir kandırmacası olabileceği de düşünülenler arasında. Sopp ise bu logo için tam 6 ay çalıştıklarını ifade ediyor ve kızgınlığını dile getiriyor.