Fireblocks’dan Güvenlik Açığı Açıklaması

Dünya üzerinde sıkça kullanılan dijital varlıklara ilişkin siber güvenlik şirketi olan Fireblocks çalışmalar yapıyor. Şirket geçtiğimiz gün bu çalışmalara ilişkin bir konuyu da basınla paylaştı. Şirket özellikle de Bitcoin piyasası üzerinde çeşitli araştırmalara yer veriyor. Şirketin açıklamasına göre Ventures, Temaya Capital ve MState gibi isimlerin 16 milyon dolar değerinde bir yatırıma sahip olduğunu açıkladı.

Sirketin diğer bir amacı ise kripto para borsası üzerinde bulunan güvenlik açıkları ile ilgilenmek ve dolandırıcılık işlemlerinin önüne geçmek. Şirket şu anda 15 farklı kripto para borsası üzerine entegre edilmiş durumda. Üstelik Fireblocks şirketi müşterileri arasında dünya çapında ses getirmiş ünlü ekonomist ve yatırımcılar da bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulunan şirket CEO’su Michael Shaulov Blockchain tabanlı platformların aktarımı sırasında büyük güvenlik açıkladı ile karşılaştıklarını ifade etti. Hatta bu hata payının yaklaşık 3 milyar dolarlık bir dolandırıcılığa neden olduğunu da sözlerine ekledi. Üstelik bu işlemler yalnızca 18 ay içerisinde gerçekleşmiş durumda.