Haftanın İlk Gününde Kripto Para Piyasası Düşüşte

21 Ocak 2019 Pazartesi gününde kripto para piyasası adeta kırmızıya boyandı ve yatırımcıları mutsuz edecek gibi görünüyor. Genel olarak haftanın ilk gününde sert düşüşler gösteren piyasa, Tether dışında tüm kripto paralarda durgun bir durum izliyor. Dünyanın en çok tercih edilen kripto para birimi olan Bitcoinde yüzde 3.6’lık büyük bir düşüş gözlenirken, şu sıralarda 3600 dolar seviyesinde alıcı buluyor. Listelerde ikinci sırayı %2.71 düşüş gösteren ve 0.32 dolardan alıcı bulan XRP var.

Yine kripto para dünyasının en büyük isimlerinden olan Ethereum 21 Ocak 2019 piyasasında yatırımcıları üzüyor ve yüzde 6’ya yakın bir düşüş göstererek 120 dolar seviyelerinin altına iniyor. Şuan saate bakacak olursak Ethereum’un değeri 117 dolar. İlk 10 kripto para arasında Bitcoin Cash ve EOS da yüzde 5 civarında düşüş gösterirken, Stellar’da yüzde 4; Litecoin’de ise yüzde 6 düşüş meydana gelmiş durumda ve aynı zamanda LTC fiyatı, yine 31 dolar seviyelerine kadar geriledi.

İlk 20 sıra içinde sert düşüş yaşayan diğer koinler Dash, NEO, Monero, Maker ve IOTA olarak gözükürken bu ilk 20 koin arasında sadece iki adet kripto paranın yükselme göstermesi, durumu net bir şekilde ortaya koyuyor. İlk 50 sırada, stabil kripto paralar dışında tek artışı gösteren kripto para ise STEEM oldu. Steem, yüzde 6’lık bir ivme yakalarken değerini 0,409 dolara getirerek yatırımcılarını bu piyasa düşüşüne rağmen mutlu etmeyi başardı.