İşte 2019 Yılının En Çok Kazandıran Kripto Paraları

Kripto para dendiğinde akla ilk olarak Bitcoin gelebiliyor. Oysa performans ve işlem hacmi söz konusu olduğunda Bitcoin’i geride bırakan birden fazla coin bulunuyor. Üstelik bu yıl baz alındığında Bitcoin ilk 5’te dahi yer almıyor. Bu yılın başından bu yana sağladığı kazanca bakıldığında ilk sırada Binance Coin yer alıyor.

Binance piyasasında 41 milyon Dolarlık bir hack işlemi söz konusu olmuştu. Ancak bu dolandırıcılık girişimi Binance Coin üzerindeki artışı etkilemedi. Son zamanların en çok kazandıran coini olan Binance 2019 Yılının basından bu yana tan yüzde 475 oranında bir artış yakaladı. Bu artış sayesinde 2018 yılında imza attığı rekoru da egale etmiş oldu.

Binance coin’i takip eden coin ise Tezos oldu. Tezos hatırlanacağı üzere 2018 yılını hızlı düşüşler ile kapatmıştı. Ancak bu coin de şeytanın bacağını kırdı ve 2019 yılını müthiş bir çıkışla takip etti. Bu coin mart ayında, yalnızca 3 gün içinde yüzde 70’lik bir yükseliş yakaladı. Şu ana kadar toplam artış değeri ise yüzde 255.