Kripto Para Birimleri: Bitcoin’de Talep Arzı Aşacaktır

CoinShares’in İngiliz şirketi, Bitcoin’in tüketici ilgisini uyandırmak ve fiyatları yeni seviyelere itmek için yeni bir duruma ihtiyaç duyduğunu iddia etti.

Bitcoin Ve Amazon – Paralellikleri Tanımak İçin?

Coinshares CEO’su Ryan Radloff, bir dizi tweet’de ve 17 Ağustos’taki bir medya yazısında, Bitcoin’in 2000 yılında hisseleri düştükten sonra uzun bir süre boyunca yeni zirvelere patlayan Amazon ve Microsoft gibi şirketlerin ayak izlerini nasıl takip edebileceğini anlattı. Radloff ‘Geriye dönük olarak bu kadar uygulanabilir olan şirketler neden 2000 yılındaki yüksek değerlerini geri almak için çok uzun sürdü? Çünkü yeni bir Stroy’a ihtiyaçları vardı. Büyük bir yükseklikten düştüğünüzde, ‘büyüme hikayesinin’ fark edilmesi zordur ve çoğu insan gelecekteki büyüme hikayesine yatırım yapar.’ açıklamasında bulundu.

Ana Akım Medya Üzerindeki Görünümünü Savunmak

Radloff, Bitcoin’in ana akım medya üzerindeki görünümünü savunmak için geçen hafta Amazon-Microsoft benzetimini kullanan CoinShares’in CSO Meltem Demirors’ına başvurdu. Bu durum, Bitcoin fiyatının kripto para biriminin başarısını ölçmek için bir ölçü olarak kullanılamayacağını vurguladı. “Fiyat kusurlu bir metrik”açıklamasında bulundu.

Talep Arzını Geçecek

Medyada, Bitcoin konusu şu anda çıkmaz bir sona ulaşmış görünüyor. Ağustos ayında, Bitcoin ETF’nin kararını SEC geciktirdiği için Bitcoin fiyatı çok sert bir şekilde vuruldu.

Kurumsal yatırımcıları Bitcoin’in tabanına getiren yeni “büyüme hikayesi” şu anda tartışmalı bir konudur; çünkü düzenlenmiş bir Bitcoin ETF’nin ekosisteme zarar verebileceğine dair bazı spekülasyonlar vardır. Bir boğa koşusu için bir başka katalizör de gözaltı olarak adlandırılan velayet konusudur. Radloff, Bitcoin ETF hakkındaki tartışmalara rağmen, büyük olasılıkla taze sermayeyi kullanacağına işaret etti. ‘Kurumlar yeni seviyelere çıkacak ve biraz daha likidite getirecek, şüphesiz …’ açıklamasında bulundu. 99 milyon tüketicinin Bitcoin’de 100 pound civarında yatırım yaptığı varsayılıyor, bu da zaten kullanılmayan bitcoinlerin yarısından fazlasını veya 1,9 milyon bitcoin’leri hesaba katıyor.