Hong Kong’da Şirketler Bitcoin ETF İçin Hazır!


ABD borsalarında Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) listelenmesinden sonra, Hong Kong’ta da benzer girişimler artmaya devam ediyor. Yerel haber ajansı Tencent News’in son bildirdiğine göre, Hong Kong’da faaliyet gösteren bir varlık yöneticisi olan Harvest Fund Management, spot Bitcoin ETF için adım attı.

Kaynaklar, şirketin Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na (SFC) başvuruda bulunduğunu belirtti. Bölgede faaliyet gösteren diğer şirketler arasında, Hong Kong merkezli finansal hizmet şirketi Venture Smart Financial Holdings (VSFG) de 19 Ocak 2024 tarihinde SFC’ye başvuruda bulunan bir diğer büyük şirket olarak kaydedildi.

Çin’in özel idari bölgesi olan Hong Kong’da faaliyet gösteren finans şirketleri, son zamanlarda Bitcoin ETF’leri için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Ayrıca, Bloomberg’in haberine göre, bu büyük şirketler, VSFG ve Harvest Global gibi önde gelen şirketler, kendi stablecoin’lerini piyasaya sürmek için çalışmalarını sürdürüyor. VSFG yetkilisi Sean Lee, yılın ilk çeyreğinde testleri başarıyla tamamlayacaklarını ifade etti.

Công ty Hồng Kông chuẩn bị ra mắt Bitcoin Spot ETF đầu tiên trong khu vực