“Peter Schiff: Bitcoin 10 Milyon Dolara Ulaşabilir!”

Bitcoin’in (BTC), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle ilgili heyecanı karşılayamamasının ardından, ekonomist ve ilk kripto para biriminin önde gelen eleştirmeni Peter Schiff, ‘Ben söyledim’ “Sen öylesin” modunda, kayıpları kripto topluluğunun burnuna sokuyor.

Nitekim Schiff, geçtiğimiz günlerde kripto endüstrisinin, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 11’e yeşil ışık yakmasının ardından Bitcoin fiyatının “söylentiyi al, haberi sat” düşüncesinin kurbanı olacağı yönündeki önceki uyarısıyla alay ettiğini söyledi. Bitcoin ETF’lerini tespit edin:

“Benimle ve yeni Bitcoin ETF’lerinin ‘söylentiyi satın al, haberi sat’ olayı olacağını iddia eden herkesle alay eden Bitcoin ‘uzmanları’, şimdi düşüşün önemini göz ardı ediyorlar ve bunun sadece klasik bir ‘söylentiyi satın al’ olayı olduğunu iddia ediyorlar. Haberin beklenen olayını sattı.”

Bunu akılda tutarak, ilk kripto varlığının eninde sonunda çökeceğine ve değerinin sıfıra düşeceğine dair daha önceki inancında ısrar etti ve yakın zamanda onaylanan spot Bitcoin borsada işlem gören fonların “ek talep yaratmadığını, yalnızca talebi değiştirdiğini” savundu. Belirttiği gibi: “Gerçek Bitcoin’i, MSTR veya GBTC gibi Bitcoin ile ilgili hisse senetlerini satın almış olabilecek yatırımcılar bunun yerine sadece yeni ETF’leri satın alıyor. Şezlongların yeniden düzenlenmesi geminin batmasını engellemeyecek.”

Son olarak Schiff, Bitcoin destekçilerine son bir darbe daha indirdi ve şunu belirtti: “Bitcoin’in fiyatı ne kadar düşerse düşsün, destekçileri her zaman altından daha iyi performans gösterdiğini iddia edebilecektir.” 10.000 dolar, Bitcoin’in son 20 yılda 100 kat arttığını, altının ise yalnızca 5 kat arttığını iddia edecekler. İlginç bir şekilde, popüler yatırımcı ve trader Harsh Dixit, amiral gemisi merkezi olmayan finans (DeFi) varlığının 2031 yılına kadar 10 milyon dolarlık fiyata ulaşması durumunda ne olacağını sorduktan sonra, ünlü altın savunucusu, daha fazla tartışmayı şu sözlerle sonlandırdı:

“Eğer ABD doları Alman Papiermark’ının yolunda giderse o zaman bunun mümkün olduğunu düşünüyorum.”

Bir hatırlatma olarak, Papiermark, 1914’ten 1923’e kadar Alman para birimiydi; bu dönemde değeri Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin ardından hiperenflasyona kurban gitti ve neredeyse değersiz hale geldi; bu nedenle hükümet ilk önce onu Retenmark’la değiştirdi ve kısa bir süre sonra da bu para birimini Retenmark’la değiştirdi. Reichsmark’la birlikte.

Peter Schiff'ten Mal Varlığı Açıklaması – KoinVizyon