BitMEX Kurucusu Arthur Hayes’ten Yükseliş Mesajı: Bitcoin ve Bu Altcoinleri Alıyorum!

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, merkez bankalarının politikaları karşısında yatırımcılara Bitcoin ve DOGE, SHIB gibi shitcoin’lerde long pozisyon almalarını tavsiye etti.

BitMEX’in açık sözlü kurucu ortağı Arthur Hayes, yeni makalesinde son makroekonomik gelişmeleri ve bunların kripto pazarına olan etkilerini değerlendirdi. G7 merkez bankalarını “Aptallar Grubu” olarak adlandıran Hayes, bu bankaların politikalarını eleştirdi.

Hayes, G7 merkez bankalarının politikaları nedeniyle Bitcoin ve altcoin yatırımı yapmaya devam edeceğini belirtti. Bir önceki makalesinde belirttiği dolar-yen ilişkisine bağlı tahminin hala geçerli olduğunu söyledi. Hayes, gitgide zayıflayan Japon Yen’inin güçlendirilmesi için FED’in yeni dolar basarak Japonya Merkez Bankası ile sınırsız dolar-yen para takası yapacağını ve yen’in güçlenerek doların zayıflayacağını öngörmüştü. Hayes, zayıflayan doların BTC gibi riskli varlıklarda ralliyi ateşleyebileceğini savunuyor.

FED de Diğer Merkez Bankalarına Katılacak!

Bu hafta Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Kanada Bankası’nın (BOC) faiz indirimine gitmesini değerlendiren Hayes, diğer büyük merkez bankalarının da faiz indirimine katılacağını belirtti. Burada önemli olanın FED’in başkanlık seçimleri öncesinde faiz indirimine gidip gitmeyeceği olduğunu düşünen Hayes, “Eğer FED enflasyon hala %2’lik hedefin üzerindeyken Haziran ayındaki toplantısında faiz indirimine giderse, dolar-yen arasındaki fark büyük ölçüde azalacak, bu da yenin güçleneceği, doların zayıflayacağı anlamına geliyor. Ancak Joe Biden, artan fiyatlar nedeniyle anketlerdeki olumsuz sonuçlar göz önüne alındığında, FED’in faiz oranlarını düşürmeye hazır olduğuna inanmıyorum.” dedi. Hayes, FED’in erken faiz indirimine gitmesini beklemese de büyük merkez bankalarının faiz oranlarını düşürmeye başlamasıyla ABD FED‘in de bu indirim döngüsüne katılmak zorunda kalacağına inanıyor.

“BOC ve ECB’nin faiz indirimleriyle bu hafta başlatılan Haziran ayı merkez bankası havai fişekleri, Bitcoin ve kripto paraları fırlatacak. BTC aylarca süren konsolidasyonun ardından yükseliş eğilimi göstermeye hazır olabilir. Bu noktada FED’in 12 Haziran’daki toplantısı BTC fiyatının yönünün belirlenmesine yardımcı olabilir.”

Bitcoin ve Shitcoinlere Yönelin!

Merkez bankalarının politikaları karşısında yatırımcılara Bitcoin ve DOGE, SHIB gibi shitcoin’lerde long pozisyon almalarını tavsiye eden Arthur Hayes, şunları söyledi:

“Kripto boğası müsrif merkez bankacılarını yenmek üzere yeniden uyanıyor. Bitcoin ve shitcoin’lere yatırım yapın. Bu oyunu nasıl oynayacağımızı biliyoruz. Bu, kurtarıcımız Satoshi’nin bize TradFi şeytanını yenmek için Bitcoin silahını verdiği 2009’dan beri oynadığımız oyunun aynısı.”

Arthur Hayes SOL'u Bırakıp ETH Aldığını Açıkladı! – KoinVizyon