Kripto Para Borsası Coinbase’de Yer Alan Ünlü İsim Ayrılıyor

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve dünyanın en büyük kripto para borsası olan Coinbase’de geçtiğimiz yıl yaşanan ayı piyasası sırasında çok sayıda üst düzey yöneticisi ile yollar ayrılmıştı. Bunların bir kısmı kendisi istifa ederken bir kısmının işine de Cionbase tarafından son verilmişti. Bu ayrılıkların hala devam ediyor olduğu da şirketin başkanı ve CEO’su oldu.

The Blok tarafından verilen bu habere göre Asiff Hirji kripto para borsasına Aralık 2017 tarihinde girmiş ve şirketin gelişiminde de önemli pay sahibi olmuştu. Hirji ayrıca Coinbase Custody’nin temellerini atmıştı. The Block’un sağlam bir kaynaktan aldığı bilgiye göre de Hirji’nin ayrılışı şirket çalışanlarına da duyuruldu ve kesinleşti.

Şirketin bu şekilde üst düzey yönetim kademesinden ünlü isimlerin ayrılmaya devam ediyor olmasında etkili olan noktanın kurumsal yatırımcıları piyasaya çekme planına son verilmiş olması.  Bu plana son verilmiş olması nedeniyle firmanın Şkago’da açmış olduğu kurumsal yatırımcılara yönelik olarak açtığı ofisi de kapattı