Forbes’te Yer Alan Haber: Bir Milyarder Tüm Bitcoin’lerin %25’ini Satın Almak İstiyor

Geçtiğimiz yıl Eleesa Dadiani Maecenas adlı Ethereum blok zincirine dayalı ama diğer kripto paralarla da sanat eserlerinin alınıp satılabileceği merkezsiz bir sanat galerisi kurmuştu. Bu merkezin kuluma amacı ise Dadiani tarafından bireylerin kripto para varlıklarını gerçek paraya dönüştürmeleri için güvenli bir yol oluşturmak olarak açıklamıştı.

Merkez bu amaçla kurulmuş olmasına rağmen talepler farklı yönde gelişmiş ve yüksek miktarlarda Bitcoin almak isteyen kişiler de bu konuda yardım istemeye başlamışlar. Bu talep üzerine de Dadiani Syndicate adında bir platform açtı ve bu platformda ise eşler arası dijital varlık alım satım yapılmakta. Dadiani’nin açıklamasına göre de müşterilerinden birisi dolaşımda olan Bitcoin’in %25’ini satın almak istiyor.

Bu şekilde Bitcoin almak isteyen kişilerin amacı ise piyasaya hükmetmek. Bir tek kişi tarafından bu kadar yüksek miktarda Bticoin alınması fiyatın yükselişe geçmesinde etkili olacaktır. Dadiani’nin açıklamasına göre ise şu anda kripto paralar arasında ilgi sadece Bitcoin üzerine diğer kripto paralar için kendisine bu süper zenginlerden bir talep yok