Polonya’da Kripto Para Dolandırıcılığı

Kripto para yatırım ve kullanımı çeşitli ağlar ile t7n dünyada sağlanıyor. En çok yatırımın gözlemlendiği borsalardan biri de Polonya’da bulunuyor. Ancak ülkede gerçekleşen Kripto para dolandırıcılığı tüm dünyayı etkisi altına aldı. Kripto para yatırımının yapıldığı dev piyasa Coinroom herhangi bir sebep göstermeksizin kullanıcılarının paraları ile birlikte kepenkleri indirdi.

Ülkede Coinroom platformuna dair detaylı açıklamalar yaparken, bu platformu kullanan bir kullanıcı da Coinroom’un nisan ayından bu yana hizmet vermediğini ifade etti. Yüzbinlerce kullanıcısı olan Coinroom 2016 yılında hizmetlerine başlamıştı. O tarihten bu yana herhangi bir aksilik ile gündeme gelmeyen platform kapanış ile ilgili tatmin edici bir açıklamaya yer vermiş değil.

Yapılan araştırmalar sonucunda platformun kullanıcılarına faaliyetlerini durduracağını bildirdiğini gösteriyor. Hatta kullanıcılarına paralarını çekme konusunda da uyarıda bulunuldu. Ancak kullanıcıların bazıları paralarının tamamını, bazıları bir kısmını, bazıları ise hiç alamadı. Sorumun kaynağı teknik bir hata gibi görünse de simdi gözler şirket yönetiminin yapacağı açıklamada. Ayrıca bazı kullanıcılar şirketin ofisine birliklerini ancak burada da tatmin edici bir açıklama alamadıklarını vurguladı.