Goldman Sachs: 2024’te Kripto Piyasasında Yukarı Patlama Bekliyor!

Goldman Sachs’tan Matthew McDermott’a göre, kurumlar 2024’te dijital varlıkları olgunlaştırmak için özel blockchain’leri ölçeklendirerek adım atacaklar. McDermott’a göre, geleneksel varlıkların, daha nadir olanlardan önce tokenleştirileceği ve her ikisinin de yerleşimlerinin kolaylaştırılacağı öngörülmekte.

McDermott, Bitcoin borsa yatırım fonlarının kademeli olarak büyüyeceğini ve 2024’te onaylandıkları takdirde Bitcoin’in genel likiditesine katkıda bulunacağını ekledi. Goldman Sachs, blockchain’lerin kurumsal olarak benimsenmesi ve düzenlenmesinin dijital varlıkların 2024 yılında olgunlaşacağını öngörüyor. Bankanın dijital varlıklar başkanı McDermott, piyasaların Bitcoin’in borsada işlem görmesini beklediğini ifade ederken, işletmelerin artık ölçeklendirme konusunda blockchain verimliliğini deneyimleyerek ticari fırsatları en üst düzeye çıkarmaya hazır olduğunu belirtti.

McDermott’a göre, blockchain’lerin işletmeler üzerindeki olumlu etkilerinin geniş ölçekte gerçekleşeceğini savunuyor. Bankacı, yenilenen alımların tokenize varlıklar için piyasalardaki likiditeyi artırmasını beklediğini dile getiriyor.

McDermott’un öngörüsüne göre, geleneksel varlıkların daha nadir olanlardan önce tokenleştirilmesi bekleniyor. Nadir varlıkların likidite, fiyatlandırma görünürlüğü, fiyatlandırma ve şeffaflık alanlarında daha fazla fayda sağlayacağı öngörülüyor.

McDermott’un bu görüşleri, WAX adlı koleksiyon odaklı bir blockchain’in kurucu ortağı William Quigley’in beklentileriyle paralellik gösteriyor. Quigley, tokenizasyon sektörünün 2024’te bir niş oluşturarak 2030’a kadar olgunlaşmasını beklediğini belirtiyor.

McDermott ayrıca, Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) onaylanmasıyla emeklilik fonları ve sigortacılar gibi kuruluşların Bitcoin’e yapacakları yatırımların genel likiditeyi artıracağını savunuyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), ETF başvuruları üzerine 10 Ocak 2024’e kadar karar verme süresi bulunuyor ve analistler, rekabeti sağlamak için tüm başvuruların onaylanmasını bekliyor.

McDermott’a göre, Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının hemen ardından büyümeyebileceği, ancak zamanla ilgi göreceği tahmin ediliyor.

Goldman Sachs, ABD'de büyük teknoloji hisselerinde ralli bekliyor - EKOTÜRK