Elon Musk Bitcoin’i Mars’ta Bir Ödeme Yöntemi Olarak Görüyor!

Elon Musk, Mars’taki Bitcoin’i yeniden değerlendiriyor! Lightning Network işlem hızı sorununu çözebilir mi? 

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in Mars’ta kullanılması fikrine açık olabilir . Başlangıçta, bitcoin işleminin çözümleme süresinin çok uzun sürdüğünü öne sürerek bu fikri geri çevirdi; daha sonra sözlü olarak beyin fırtınası yaparken, Mars’ın Dünya’ya ışık dakikası cinsinden yakınlığı göz önüne alındığında Mars’ta bitcoin işlemlerinin mümkün olabileceğini düşündü. Ancak yine de bazı zorluklar olabileceğini ve Mars’ta yerelleştirilmiş bir ağa ihtiyaç duyulduğunu öne sürdü.

Musk, Bitcoin’in yavaş işlem hızını kabul etti ancak yerelleştirilmiş bir Lightning Network kullanan bir çözüm önerdi . Şu anda, Bitcoin işlemlerinin onaylanması, 10 dakikalık blok montajı ve altı onay ihtiyacı nedeniyle bir saat kadar sürüyor. Blockstream CEO’su Adam Back, Bitcoin’in Lightning Network olmasa bile Mars’ta bir ödeme yöntemi olarak kullanılması fikrini tam olarak destekledi ve bunun 10 dakikalık bloklarla yönetilebileceğini iddia etti.

Nisan 2023’te Glassnode verileri, %0,0029 işlem maliyetleriyle Bitcoin Lightning Ağının maliyet verimliliğini vurguladı ; bu, Bitcoin Lightning ağını Mastercard veya Visa işlemcilerden yaklaşık 1.000 kat daha ucuz hale getiriyor.

İnsanlar Musk’un kripto para birimlerini kendi platformuna entegre etmesi konusunda spekülasyon yapıyor X. Ocak 2023’teki raporlar, X’in ödeme özelliğinin, fırsat ortaya çıkması halinde kripto para birimlerini destekleyebileceğini öne sürdü.

Ancak Musk, Ağustos 2023’te X platformunda bir kripto tokenı piyasaya sürmeyeceğini söyleyerek duruşunda bir değişiklik olduğunu gösterdi.

Elon Musk Dopingiyle Bu Altcoin, Bitcoin'i Bile Geçti!