Ekonomist Alex Krüger: Bitcoin’den Sonra Ethereum’un Yükseleceğini Düşünüyor!


Yaygın olarak takip edilen ekonomist Alex Krüger, yatırımcıların ilgisinin yakında Bitcoin’den (BTC) Ethereum’a (ETH) kayabileceğine inanıyor.

Analiste göre, 162.000 takipçili sosyal medya platformunda paylaştığı bilgilere göre, Bitcoin’in zirveye ulaştığına ve Ethereum’un Bitcoin’e (ETH/BTC) göre daha iyi performans göstermeye başlayacağına inanmaktadır. Salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir spot piyasa borsa yatırım fonunu (ETF) onayladığına dair yanlış rapor, kripto piyasasının onay haberine nasıl tepki vereceğini gösterdi. Ancak, gerçek onayın çarşamba günü geldiğini belirtti.

Krüger, sahte ETF haberlerinin, BTC’nin yükselişinin açıkça sınırlı olduğunu gösterdiğini ve Ethereum’un (ETH) artış için uygun bir zaman olduğunu ifade etti.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada son 24 saatte hafif bir yükselişle 45.783 dolardan işlem görmekte.

Analiste göre, ETH/BTC ticaret çiftinin 0,0479 kilit seviyesinden sıçradıktan sonra piyasanın en düşük seviyesine ulaştığına inanılıyor. Ayrıca, bir sonraki aşamada ETH rallisinin bir katalizör olarak işlev görebilecek bir spot piyasa Ethereum ETF’sinin onaylanabileceğini öne sürüyor. ETH/BTC, yazının yazıldığı sırada 0,054 BTC (2.514 $) seviyesinde işlem görmekte.

Analiste göre, spot piyasa BTC ETF onayına giden yolda Bitcoin’e olan talebin kazanan strateji olduğunu belirtiyor.

“Bitcoin ETF ticaretinde olduğu kadar kolay para kazanma şansınız asla olmayacak. Tek yapılması gereken uzun süre gitmek ve gürültüyü görmezden gelmekti.”

Krüger, bu hafta başında kripto pazarındaki düşüşün, spot Bitcoin ETF onayı için olası bir haber satma olayının etkisini azalttığını öne sürüyor. Ancak, Chicago Ticaret Borsası’ndaki (CME) Bitcoin vadeli işlemlerinin açık pozisyonlarının, fiyat oynaklığının hala mümkün olduğunu gösterebilecek yüksek bir seviyeye ulaştığını belirtiyor.

“BTC’nin ETF onayı VEYA piyasaya sürülmesiyle ilgili haber satma ihtimali, Pazartesi günü yaşanan şiddetli kaldıraç çıkışından sonra artık çok daha düşük. Hala endişe verici olan tek şey CME’nin yüksek açık pozisyonudur.”

What Is Ethereum?