Fidelity Uygulaması Bitcoin ETF’lerini ARK 21Shares VanEck WisdomTree ve Invesco ile Listeliyor!


Fidelity’nin web uygulaması, henüz onaylanmamış Bitcoin spot ETF’lerinden bazılarının sayfalarını 10 Ocak’ta sergiledi.

Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanma olasılığının artmasıyla birlikte, Fidelity Investments borsa aracılık hizmeti, ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB), Vaneck Bitcoin ve diğer önerilen ETF’lerin bazılarını, Trust ETF (HODL), Invesco Galaxy Bitcoin ETF (BTCO), Franklin Bitcoin ETF (EZBC) ve Wisdom Tree Bitcoin ETF (BTCW) dahil olmak üzere, web uygulamasında listeledi. Ancak, BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBTC), BitWise Bitcoin ETF (BITB), Fidelity Wise Origin Bitcoin Trust (FBTC) ve Hashdex Bitcoin ETF gibi diğer önerilen spot Bitcoin ETF’leri şu anda uygulamada yer almıyor. Bununla birlikte, bu ürünlerin gelecekte listelenmeyeceği anlamına gelmez.

Fidelity’nin bu fonlara ilişkin sayfaları şablonlarla hazırlanmış gibi görünüyor ve hisse senedi riski sorumluluk reddi beyanları ile boş bir tablo içeriyorlar. Şu anda bu fonlara ait hisseler bu platform üzerinden satın alınamıyor. Fidelity’nin bu fonları listeleme kararı, bunların Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmaya daha yakın olabileceğine işaret etmektedir.

Öte yandan, SEC’in X (eski adıyla Twitter) hesabından 9 Ocak’ta Bitcoin spot ETF’lerinin onaylandığına dair sahte bir mesaj yayınlandı. Ancak bu duyuru, SEC başkanı Gary Gensler tarafından yalanlandı ve regülatörün X hesabının saldırıya uğradığını açıkladı. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, ETF’lerin 10 Ocak’ta saat 16.00 ile 18.00 (EST) arasında onaylanmasını beklediğini belirtti.