Bitcoin Analisti: Halving Sonrası Tarihi Zirve Bekleniyor!

Analist Adrian Zduńczyk, Bitcoin’in halving sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini öngördü. Ocak ayında S&P 500’e yönelik tahminlerin artmasıyla Bitcoin’e olan ilginin artması bekleniyor. Zduńczyk, spot Bitcoin ETF onayının kripto pazarına “trilyonlarca” dolar getirebileceğini ve daha fazla kurumun bu alana katılımını sağlayabileceğini savunuyor.

Ünlü bir kripto para tüccarı olan Adrian Zduńczyk, Twitter’daki bir dizi tweet’te yıl için tahminlerini paylaşarak, Bitcoin’in, birkaç yükseliş katalizörü tarafından desteklenen halvingin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini belirtti.

Kripto analisti, Bitcoin’in fiyatını artıracağı tahmin edilen çeşitli faktörlere dikkat çekti. Önde gelen dijital varlığın Ocak 2024’ten beri artış gösterdiğini ve yatırımcıların artan güvenini vurguladı. Zduńczyk’e göre, Ocak ayındaki S&P 500 tahmini %12,8’lik getirisi de Bitcoin’e sermaye girişini artıracak. Analist, bu tahminini Bitcoin ile ABD borsaları arasındaki sürekli korelasyona dayandırdı.

Ayrıca Zduńczyk, Bitcoin’in halving sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini ifade etti. Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen halving, madencilik ödüllerini azaltacak ve dolaşıma giren BTC miktarını kısıtlayacak. Tarihsel olarak, halving Bitcoin için fiyat artışlarıyla ilişkilendirilmiştir.

Aynı zamanda analist, ABD’de Bitcoin spot ETF onayına yönelik artan spekülasyonun BTC için olumlu bir itici güç olduğunu vurguladı. Zduńczyk, onayın kripto para birimine ve çeşitli kurumlara trilyonlarca doları aktarabileceğini belirtti. Kripto uzmanları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yakın gelecekte bir ETF’yi onaylayacağını tahmin ediyor. Zduńczyk’in yükseliş tahminleri, genel olarak kripto pazarındaki duyguları yansıtıyor. ETF kaynaklı iyimserlik, kripto para birimi fiyatlarını geçen yılın sonuna doğru yükseltti ve Bitcoin yıllık en yüksek seviyeye ulaştı. Analistler, SEC’in spot Bitcoin ETF’sine yeşil ışık yakmasının ardından yükseliş trendinin devam edebileceğini öngörüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, bu haberin yayınlandığı sırada Bitcoin, 2024 başındaki artıştan sonra 45.820 dolardan işlem görüyor. Son bir haftada %7,62, son bir ayda ise %18 artış gösterdi.

Bitcoin Shakes The Blues