Ripple’da Hareketli Saatler Yaşanıyor-1 Milyar Dolarlık Transfer

Dün akşam saatlerinde XRP blok zincirindeki hareketlilik kimsenin gözünden kaçmadı. Akşam saatlerine doğru peşi sıra gelen 9 işlem, meydana geldi. Bu işlemlerde ise toplam 1 milyar doların üzerinde olan milyarlarca XRP cüzdanlar arasında gidip geldi ve büyük bir işlem hacmi yaşandı.

Bu hareketliliğin arkasında ne gibi sebepler olduğunu bilmek çok zor görünüyor. Ripple’den konuyla ilgili herhangi bir net açıklama gelmemişken, yatırımcıların bir çoğu analizlerini Sosyal medya organları üzerinden paylaştı. Spekülasyon gibi bir gerçek olsa da, bu hareketliliğin iki farklı nedeni olabilir. Ya büyük bir kurum XRP satın alıyor ve yatırımlarını bu yönde yapıyor ya da Ripple paraya ihtiyaç duymasından dolayı, varlıklarını hızlı bir şekilde satıyor.

Biliyoruz ki yatırımcılar XRP’lerin yaklaşık yüzde 60’ının Ripple’ın elinde bulundurması konusunda şikayet ediyor. Bu durum şirketin XRP üzerinde büyük bir etki göstereceğini ve fiyat dengelerini belirleyebileceğini gösteriyor. Ripple bunun yaratacağı sorunların önüne tamamen geçmek adına, 55 milyar adet XRP’ye kadar ulaşan kendi varlıklarını kilitli olan cüzdanlarda tutmaya karar vermişti.

Şuanda işlem hacmi bilinirliği ve popülaritesi açısından en büyük üçüncü dijital para konumunda olan XRP, 0.36 dolardan kullanıcılara sunuluyor. Dijital para en yüksek seviyesini ise 4 dolar civarında görmüştü ve bu fiyatlardan el değiştirmişti. Ripple’den konuyla ilgili net açıklama gelmemişken uzman analizciler aktarmış olduğumuz gibi iki sonuca bağlıyor. Fakat ilk sonuç oldukça yakın görünüyor. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili net bir açıklama bekleniyor.