Roger Ver: Tüm Bitcoin’lerimi Satacağım

Biliyoruz ki geçmiş dönemler içerisinde bir bitcoin geliştiricisinin Bitcoin blok boyutunu düşürme konusunda yeni bir çalışması vardı. Bitcoin yatırımcısı olan Roger Ver büyük bir tepkiyle cevap verdi ve Bitcoinlerini satacağını dile getirdi. Bitcoin çekirdek geliştiricisi Luke Dashjr’nin yakın zaman içerisinde ortaya sunduğu “ Bitcoin bloklarının 300 kb düşürülmesi” fikri orada mevcut olan tartışmalara yeni bir boyut daha kazandırdı. Söylenen sözlerin ve tartışmaların önü arkası kesilmemişken, yeni bir patlama daha geldi.

Dashjr’nin söylediği sözler ise şu şekildeydi. “Bitcoin’i daha pratik bir hale getirmemiz için bence blok boyutlarını biraz da olsun düşürmemiz gerekiyor. Blok zincirleri bir kişinin kaldıracağı boyutları geçiyor ve daha kötü yerlere ulaşıyor.”

Bitcoin.com’un CEO’su olan ve aynı zamanda büyük bir Bitcoin yatırımcılığı yapan Roger Ver ise, Bitcoin.com’un dijital yayın platformu Youtube’de bir açıklama yaptı ve şu sözleri ekledi. “ Umarım dashjr ve onun gibi düşünenler blok boyutlarını istedikleri seviyelere çekerler. Eğer bunu uygularlarsa eğer, elimdeki tüm coinleri satacağım. Bunların yaptığı tam bir delilik. Aynı şekilde Gabriel Cardona’da konuşma içerisinde yer aldı ve “Blok boyutunu düşürmek son derece mantıksız bir hata olur. Bu kötü bir kullanıcı deneyiminden başka bir şey değil” dedi.