Bitcoin 8 Bin Doları Zorluyor

Bitcoin’in üst üste yükseliş atağında bulunması 8 bin psikolojik sınırını geçip geçmeyeceğini akıllara getirdi. Bir süredir beklenen bu yükseliş atağı bugün piyasaları hareketlendirdi. Özellikle mayıs ayı itibari ile 2019 ocak yi değerini ikiye katlayan Bitcoin şu an itibari ile toplam piyasa değeri 260 milyar doların üzerinde olan bir kripto para devi.

Bitcoin üzerinde birkaç hafta önce meydana gelen düşüş yeni bir yükselişi beraberinde getirdi. 7000 ile 7700 Dolar bandında seyreden Bitcoin yeniden 2.30 oranında bir yükseliş yakaladı. Bugün itibari ile Coin Market Cap üzerinde 7.996 dolardan işlem gören Bitcoin 8 bin dolar psikolojik sınırını zorluyor.

Bitcoin üzerinde meydana gelen bu artış piyasaları da hareketlendirmeyi başardı. Özellikle de Ethereum üzerinde de pozitif değişiklikler meydana geldi. Ethereum bugün itibari ile yüzde 3.01 oranında bir yükseliş yakaladı. Ancak en hızlı yükselişi yakalayan coin yine Litecoin oldu. Litecoin tam 9.42’lik bir yükseliş yakaladı ve gün itibari ile 139 birim fiyatından işlem görmeye başladı.