Tecrübeli Borsacı’dan XRP Uyarısı

Ripple (XRP) geçtiğimiz günlerde uzun süredir beklenen bir haberi getirmişti. En büyük kripto para borsalarından olan Coinbase artık XRP yayınlamaya başlamıştı. Bu gelişmenin ardından Coinbase’deki tüm kazanımlar neredeyse sinirken ünlü bir analist, XRP için kötü son uyarısı yaptı. Bu endişeler ve yorumlar 2017 yılında olan bir olay sonrası gelişen durumlardan yola çıkılarak yapılıyor. 2017 yılının sonunda Coinbase Bitcoin Cash listelerken çalışanların insider trading yaptığının iddiası atılmıştı.

Kripto paranın Coinbase’ye gelmesiyle beraber 8500 Dolara kadar gelmesi de bu iddiaları güçlendiriyordu. Bu arada Coinbase bu gelişmeler ile beraber Coinbase cephesindeki tüm kazanımları sildi. Diğer yandan bir uzman analist, XRP’nin kötü bir manipüle ile karşı karşıya kaldığını söyledi ve dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.

Deneyimli yatırımcı ve analist olan Peter Brandt Twitter üzerindeki 200 bini aşkın takipçisini XRP konusunda uyardı. Brandt sözlerine şu şekilde devam etti. “XRP’nin günlük değişimleri manipüle edilmiş olan bir piyasanın sinyallerini veriyor. Manipüle edilen piyasalar tarihe baktığımız zaman genel olarak kötü sonla bitti, mutlaka dikkatli olunması lazım.”