Telegram’ın Kripto Parasının Türevleri Çıktı

Londra merkezli olan kripto para borsası, Telegram’ın kripto parası Gram için bir türev sözleşme yapmak için beklediklerini dile getirdi. Dün yapılmış olan duyuru üzerinde Xena Exchange, XGRAM adı ile listelenmekte olan sözleşmenin halka açık olarak duyurulduğunu söyledi. Yaklaşık olarak 100 kata kadar kaldıraç oranı bulunan türevlerin Mart ayının sonlarında piyasaya çıkacak olan GRAM için likidite sağlamalarına destek olacağını söyledi.

Türevler ilk olarak 28 Şubat’ta birkaç seçilmiş borsa üzerinde demo olarak kullanıma sunulmuştu ve dün itibariyle herkes kullanabiliyor. Xena Exchange’in CEO’su olarak yakından tanınan Anton Kravchenko, “GRAM token’ının önemli olması ve türev sözleşmeler için potansiyel değerine bakıldığı zaman kripto para piyasası için son derece önemli bir adım” dedi.

Bunun dışında Telegram’ın Blockchain platformu Telegram Open Network (TON) ve kripto parası GRAM, bütün kullanıcıların beklediği bir gelişme olarak dikkat çekiyor. Ocak ayında TON’un artık bittiğinin söylentisi vardı. Platformun Mart ayının sonlarında geleceğinin de bilgisi verilmişti. GRAM için yapılan iki özel token satışı ile 1.7 milyar toplamakta olan Telegram’ın kurucusu ve CEO’su Pavel Durov, 2019’un şirket için büyük bir yıl olacağını söylüyor.