Tether Yakın Bir Tarihte USDT Çıkarıyor

Tether ve TRON cephesinden bugün erken saatlerde yapılan bir açıklama göre Tether, TRON blokları üzerindeki USDT’nin yeni bir sürümünü çıkarmaya hazırlandıklarının sinyallerini verdi. Tether, sabit olarak devam eden kripto parası USDT’nin TRON blok zincirleri üzerinde yeni bir versiyonunu piyasaya sürmek üzere hazırlandıklarını ve çalışmaların yakın bir tarihte biteceğini söyledi. Tether dolar endeksli olan USDT’yi TRC-20 token’i olarak piyasaya sürmek için TRON vakfı ile beraber bir çalışma yürütüyor.

Trc-20 TRON blokları için kullanılan Tether’in ERC-20 standardına benzeyen ve bu standart ile uyumlu bir gelişim olarak görülüyor. Şirketler bununla beraber TRC-20 tabanlı olan USDT’nin tüm tron tabanı olan Protekoller ve merkezsiz olan uygulamalar ile beraber yürütülebileceği ve bunlarla daha kolay işlem yapılacağını söylüyor. Ayrıca bu yolla beraber merkezsiz likidite sürecinin iyi olması ve TRON kurumsal yatırımcılar için daha erişimsel olmasını da söylüyor.

Tether genel olarak Ethereum ve Bitcoin blok zincirleri üzerinde sabit bir kripto para olarak yer alıyor. USDT’nin ikinci sürümünün gelmesi ise 2019’un ikinci çeyreğinde olması planlanıyor.