Türkler Bitcoin ve Ripple’ye İlgi Gösteriyor

Dünyanın en büyük dijital pazarlama platformu olan SEMrush, yakın bir tarihte bazı yeni raporlarını yayınladı. Raporun detaylarına bakıldığı zaman Türklerin genel olarak Ripple ve Bitcoin üzerinden yatırım yaptıklarını öne sürdü. Kripto para araştırmasının devamında bölgesel internet sonuçlarını da gören SEMrush, Türkiye’nin Bitcoin aramalarında açık ara bir şekilde önde olduğunu gördü.

Kripto para piyasalarının hacimleri azalmaya devam etse de, alternatif para birimi olarak kullanılmaya devam ediyor. SEMrush Türkiye üzerinde yapılan araştırmaların hacimlerini de ölçtü. Analizin detaylarına bakıldığı zaman, Türkiye’nin orta doğu ülkelerine göre ilk sırada olduğunu ve 500 bin arama yaptığını gördü.

Mayıs 2015 ile Ocak 2019 arasında araştırmaya devam eden SEMrush, özellikle kripto paraların Eylül 2017’den bu yana aramalarının yaklaşık çarpı 100 olduğu görüldü.Türkiye’de Bitcoin kripto parasından sonra adından sıklıkla söz ettiren coin ise, Ripple oldu ve ikinci sırada yer almayı başardı. Araştırmaların detaylarında sosyal medyada kripto paraların paylaşımlarının da %44’ünün negatif yönde olduğunun detayı aktarıldı.