XRP Artık Coinbase’de !

ABD Merkezli olarak varlık gösteren ünlü kripto para şirketi Coinbase, uzun zamandır beklenen bir hamleyi yaptı. Coinbase tarafından dün akşam saatlerinde yapılan bir açıklamaya göre XRP kripto paranın Dolar, Euro ve Bitcoin işlem çiftiyle listeleneceğini bizlere duyurdu. Açıklamanın detaylarında ise XRP’nin hangi ülkelerde olacağını yönünde bilgiler bulunuyor.

İlk etapta ABD (New York hariç), İngiltere, desteklenen Avrupa Birliği üye ülkeleri, Kanada, Singapur ve Avustralya’daki kripto para yatırımcıları için XRP’nin aktif olacağını ve ilerleyen dönemler içerişinde diğer ülkelere de ekleneceği yönünde bilgi paylaşıldı. Coinbase’nin XRP’yi ne zaman listeleyeceği merak konusu olmuştu ve yatırımcıları mutlu eden haber sonunda geldi.

Dün akşam saat 21.00 saatinden itibaren Coinbase içerisinde XRP işlemleri resmen başlatıldı. Bu süreç en az 12 saat boyunca devam edecek ve bunun devamında XRP işlem çiftleri işlemleri başlayacak. Ayrıca XRP’nin Coinbase üzerinde işleme alınacağı yönünde haberler gelmesiyle beraber ünlü kripto para bir anda %10’un üzerinde değer kazanmayı başardı. Kripto para anlık olarak 0.33 dolardan alıcı buluyor diyebiliriz.