FTX ve Alameda Altcoin Satışında Devam Ediyor!


Blokzincir takip platformu Lookonchain’in verilerine göre, batık kripto şirketleri FTX ve Alameda Research’in cüzdanlarında belirgin bir hareketlilik gözlendi. Bu iki şirket, yaklaşık bir yıl önce iflas etmiş olmalarına rağmen Wintermute aracılığıyla çeşitli borsalara ve adreslere toplamda 22 milyon dolarlık kripto para transferi gerçekleştirdi. Lookonchain, bu transferlerde Ethereum (ETH) ve sekiz farklı altcoin’in (IMX, GMT, ETH, SHIB, UNI BAL, LOOKS, AUDIO ve WOO) bulunduğunu açıkladı.

Kripto para takipçileri, FTX ve Alameda cüzdanlarında hareket eden kripto paraların Binance, Coinbase, OKX ve Galaxy Digital gibi platformlara gönderildiğini belirledi. Sosyal medyada paylaşılan görüşlerde, söz konusu altcoin’lerin satılabileceği yorumları yapıldı. FTX ve Alameda Research, kripto sektöründe büyük yankı uyandıran iflaslarıyla gündeme gelmiş ve mahkeme kararıyla borçlarını ödemek üzere varlıklarını tasfiye etmeye çalışıyor. Resmi istatistiklere göre, Ekim 2023’ten bu yana bu iki şirket toplamda 59 farklı altcoin’de satış gerçekleştirdi.

Batık şirketlere atanan kayyum yönetimi, sundukları plan dahilinde 100 milyon dolara kadar kripto para satma yetkisine sahip. FTX, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 873 milyon dolarlık güncel değeri bulunduğu tahmin edilen vadeli kripto yatırım fonlarını elden çıkarmak için onay almıştı.

FTX ve Alameda'dan 10 Milyon Dolarlık Satış Geldi