600 Bin Dolarlık Bitcoin Opsiyoneli Kısa Zamanda 60 Milyon Dolar Oldu

Bitcoin yatırımcısı bir trader Ekim ayı içerisinde vade sonu 29 Ocak olan, kullanım fiyatı yaklaşık 36 bin dolar olduğu belirtilen BTC alım opsiyonlu kontratları satın aldı.Bu yaptığı yatırım getirisi çok yüksek oldu.
Yapılan bu işlem, bir grup yada bir yatırımcı tarafından 30 Ekim tarihinde Deribit’te gerçekleşti. Burada bahsedilen alım opsiyonunda 16 bin kontrat satın alındığı bilgisine ulaşıldı. CoinDesk’in firmasının bildirdiği verilere göre, ilk yapılan yatırım veya toplamda yapılan alım maliyeti 45 Bitcoindi. Burada paylaşılan bilgilere göre Bitcoin’in 13 bin dolar civarınlarında işlem gördüğü ve bu alım zamanında yapılan işlem 638 bin dolara denk geldiği dikkatleri çekiyor.
Borsa üzerinde 0.1060 Bitcoinlik fiyata sahip olan 13 Ocak itibari ile 36 bin dolarlık alım opsiyonu gerçekleşmişti.Traderin girdiği bu pozisyonun aktif olduğu varsayılırsa bu yatırımcının yaklaşık kazancı 1648 Bitcoin yani yaklaşık 60 milyon dolar oldu.
Bunun üzerine opsiyonel kontratların getirisi %9000’e ulaştı. Bu olayın ardından CoinDesk’e açıklamalarda bulunan Bannockburn Global Forex piyasa stratejisti Marc Chandler, “Bu açılan pozisyonun Bitcoinin ilk çıktığı zamanlarda elindeki BTC lerle pizza satın alan kişinin aksine mükemmel bir işlem olduğunu öne sürdü.
Bu haberlerin yanı sıra Bitcoin opsiyonları yatırımcılar daha fazla ilgisin çekmeyi başardı. Bu ilgiye paralel olarak ise Deribit,vade sonu 2021 Aralık ayı olan 100, 200, 300 ve hatta 400 bin dolarlık fiyatlara sahip yeni opsiyon sözleşmeleri listelediğini duyurdu.