ABD Merkezli Çok Uluslu Bankacılık Devi Goldman Sachs Kripto Para Piyasasına Girme Hazırlıklarında

Amerika Birleşik Devletleri bankacılık devi olan Goldman Sachs firması, kripto para (digital para) yatrımlarını saklamayla alakalı hizmet sunmayı planladığını ve bunun için bilgi istek dökümanı yayınladığını belirtti.
Bankadan kaynaklara dayandırıldığı haberini veren Coindesk, bankacılıkta önemli yere sahip olan bankacılık devi, saklama hizmeti planları yakında netleşeceğini bildirdi. Goldman Sachs bilgi ve istek dökümanının 2020’nin son zamanlarında en az bir tane önde gelen kripto para saklama şirketine verildiği bu haberde belirtildi.
Goldman Sachs’taki kaynağa göre, JP Morgan gibi biz de dijital varlık saklama hizmeti ile ilgili bir bilgi istek dökümanı yayınladığını duyurdu. Söz konusu olan bu durumu kapsamlı bir şekilde araştırdıklarını ve bir sonraki adımın ne olacağını nasıl olacağını belirlemekte olduklarını belirliyor olduklarını belirtti.
Çok uluslu Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan Goldman Sach Bankasının bu adımının geçtiğimiz günlerde ABD’de bankacılık sektörünü düzenleyen bir firmanın OCC’nin saklama hizmetleri sunan Anchorage’e Federal bankacılık izni vermesinin ardından gelmeside ayrıca dikkatleri o yöne çekti.
Diogo Moinica Anchrage Genel Müdürü,bu gelişmelerden sonra verdiği röportajda, OCC’den onayın alınmasının büyük kurumsal oyuncuların kripto para (digital para) sektörüne gireceğini açıklamıştı.Ayrıyetten Diogo Monica; JP Morgan, Goldman Savchs ve Citi gibi önde gelen kuruluşlarla görüştüklerini de açıkça belirtmişti