Tether Yatırımcılara Para Yetiştiremiyor: 1 Ayda 4 Milyarlık USDT Bastı!

Kripto para piyasasındaki yükselişin etkisiyle talebi karşılamaya çalışan Tether, son bir ay içinde önemli miktarda USDT üretti.

Kripto para piyasası, özellikle son bir ay içinde dikkate değer bir artış kaydetti. Bu yükselişle birlikte piyasadaki stablecoin arzı da arttı. En büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, talebe cevap olarak son bir ayda 4 milyar USDT bastı.

Bu basılan 4 milyarlık miktar, 2023 yılında şimdiye kadar basılan tüm USDT’lerin yaklaşık %18’ini oluşturdu. Uzmanlar, artan USDT basımlarının piyasadaki yüksek talep ve yükselişlerle doğrudan ilişkili olduğunu belirtti.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, konuyla ilgili sosyal medyada yaptığı açıklamada, işlemin bir envanter ikmali temsil ettiğini ve henüz ihraç edilmediğini belirtti. CEO, basılan USDT’lerin gelecekteki ihraç talepleri ve ağ takasları için envanterde tutulacağını dile getirdi:

“Bu, henüz ihraç edilmemiş bir envanter ikmali işlemidir. Yani, bu miktarın gelecekteki ihraç talepleri ve ağ takasları için envanter olarak kullanılacağını unutmayın.”

Tether, USDT Basmayı Sürdürüyor, Peki Bu, Kripto Sektörü İçin Ne Anlama  Geliyor? • Coinkolik