Tezos’tan İşbirliği Anlaşmaları

Kripto para sektörünün önemli projelerinden biri olan Texos bugün yer erdiği açıklama ile sektör yatırımcılarını oldukça şaşırttı. Texos Amerikan Bankası Banco BTG Pactual ve Dubaili yönetim firması Dalma Capital ile anlaşma sağladığını duyurdu. XTZ ağında yer alacak olan bu firmaların sektöre getirisi nasıl olacağı ise henüz bilinmiyor.

Sektörün inmeli proje ağı olan Texos sabah saatlerinde yaptığı açıklama ile kripto para piyasasında hareketliliğe yol açtı. Ayrıca Banco BTG Pactual hisse senetlerini de bu XTZ ağı üzerinden yayımlayacağını duyurdu. Bundan sonra bu iki şirket gelecekteki hamlelerini XTZ ağı üzerinden gerçekleştirecek. Konuyla ilgili ilk açıklama Banco BTG Pactual kripto para yöneticisi Andre Portilho’dan geldi.

Portilho yaptığı açıklamada yeni teknolojileri bünyelerine karmak ve anlamak istediklerini duyurdu. Ayrıca yapmış oldukları bu anlaşma sayesinde de daha efektif bir süreç izleyeceklerinin altını çizdi. Basında bu iki şirketin de XTZ ağını seçmiş olması büyük bir ilgi ile karşılandı. Şimdi herkesin gözü kulağı XTZ tarafından yapılacak açıklamada.