Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada: “Kripto Parada Yolun Başındayız”

Ünlü ekonomist ve yatırımcı Atilla Yeşilada, dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi olan Bitcoin hakkında yorumlarını dile getirdi. Kripto Teknik Youtube kanalına konuk olan ünlü ekonomist başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralar hakkında değerlendirmeler yaptı. Yeşilada’nın söylediği cümlelerden önce çıkanlar ise şunlar oldu;

‘Kripto Paralar Ömür Boyu Bizimle’

Bütün zaman boyunca yeniliklerin ve gelişmelerin yanındayım. Kripto paralara da buna bağlı olarak soğuk bakmıyorum. 40 yıllık finansçı olmamla, metayı tanımam arasında bağlantı yok. Birşeyin fiyatının çok artıp, spekülasyon edildiğini az çok anlarım. O isterse kripto para olsun, isterse de petrol. Önümüzdeki uzun yıllar boyunca Blockhain teknolojisi bizimle olacaktır. Fakat çalınma konusunda hiçbir şekilde güvenli değiller. Ayrıca bazı ülkeler kendi birimlerini çıkardı ama başarılı olamadı.

‘Balon Söndü’

Aslında kripto paralarındaki balonun sönmesi bir bakıma iyi oldu ve kendi değerini buldu. Şimdi kripto paraların yatırımlarından ziyade, artık ben bunu neden kullanıyorum dönemlerine geleceğiz ve herkes neden kripto para kullandığını sorgulamaya başlayacak.

‘Yolun Başındayız’

Sanal paraların varlığını kimse yok edemez. Bu tartışmaları da son derece saçma buluyorum. Birkaç kez konferansa davet edildim.  Blockhain bir teknoloji olarak görülmemeli. Dolayısıyla daha yolun başındayız. Bunlar modadır gelip geçici denemez. Bu merkez bankalarını çok tedirgin ediyor fakat onlar da buna alışacaklar.