13 Bin Doları Geçti

Birkaç gündür Bitcoin’in yaşadığı çıkış acaba 13 bin doları görür mü sorusunu beraberinde getirmişti. Beklenen oldum Bitcoin bu sabah saatlerinde 13 bin dolar barajını aştı. Birkaç haftadır girdiği düzeltme süreçlerinden olumsuz etkilenen kripto para devi yatırımcılarını bu hamlesi ile haksız çıkarmadı. Pek çok ekonomist Bitcoin’in düşüşünün geçici olduğunu söylemişti.

Geçtiğimiz aylarda 7 bin 500 dolar ile 13 bin 800 dolar arasında inişli çıkışlı bir yol izleyen Bitcoin genel anlamda çıkışını korumuş ve yatırımcılarını mutlu etmeyi başarmıştı. Ancak uzun süre 10 ile 12 bin dolar seviyesinde seyretmesi bir süre piyasalarda durgunluk yarattı. Yine bugün 13 bin dolar seviyesini geçmesi kendisine olan güveni tazeledi.

Ünlü ekonomist Josh Rager Bitcoin’in bu çıkışını değerlendirdi. Rager Bitcoin’in önünde herhangi bir engelin kalmadığını ve bu çıkışın hızla devam edeceğini vurguladı. Düzeltme süreçleri yaşanacak olsa da Bitcoin’inBu süreçleri profesyonel şekilde atlatacağını da sözlerine ekledi. Bitcoin yatırımına ise bu sabah itibari ile hız verilmiş durumda.