Bitcoin 11 Bin 500 Dolara mı Çıkacak?

Bitcoin yükselişe ara vermeden devam ediyor. Herkes bu yükselişin daha ne kadar devam edeceğini merak ediyor. Ancak son birkaç saat içinde sert hor düşüş yaşayıp düzeltme sürecine girmesi ile herkesi şok etti. Kiki yatırımcılara göre ise bu yalnızca geçici bir durumdan ibaret. Bitcoin yüzde 8’lik bir düşüş ile 10 bin 800 Dolara kadar geriledi.

Düşüş sonrası ilk açıklama NewsBTC’den geldi. NewsBTC’ye göre Bitcoin destek noktaları sayesinde ayakta kalmayı hatta yeniden yükselmeyi başaracak. Söz konusu destek noktaları ile 10 bin 400 ile 10 bin 500 seviyelerinde bulunuyor. Ancak bir çift dip formasyonun oluştuğu da gizlerden kaçmış değil.

Bu destek noktaları eğer Bitcoin’in düşmesini engeller ve 100 saatlik basit hareketli ortalama aşılır ise yeni bir yükseliş gözlemlenebilir. Özellikle de 10 bin 400 direnç noktası sayesinde Bitcoin 12 bin 500 dolar seviyesine dahi ulaşabilir. Bu NewBTC verilerine göre yatırımcıların sakin kalması bekleniyor. Piyasada ise henüz ciddi bir hareketlilik hakim değil.