BitMEX Kurucusu: Bitcoin’de Yükseliş Bekleniyor!


Kripto para borsası BitMEX’in kurucusu ve milyarder isimlerden biri olan Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) fiyatıyla ilgili beklentilerini son gelişmeler ışığında paylaştı.

Hayes, makroekonomik verileri izleyerek, ABD’deki dolar likiditesindeki artışa dikkat çekti. Kendi hesabından (eski adıyla Twitter) yaptığı açıklamada, ABD’de doların daha kolay erişilebilir hale gelmesinin Bitcoin fiyatını olumlu etkileyeceğini belirtti. “ABD Hazine Bakanı Yellen’ın finansal varlıklar için yaptığı hamleleri takip ediyorum. Şüpheye mahal yok, dolar likiditesi artıyor ve Bitcoin yükselecek.”

Hayes’in paylaştığı grafik, Haziran ortalarında negatif seyreden dolar likidite endeksinin günümüzde 600 puanın üzerine çıktığını gösteriyor. Bu süreçte, piyasa değeri en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in değeri %41 arttı.

Ünlü kripto milyarderi Hayes’in ABD Hazine Bakanı Janet Yellen için kullandığı ‘kötü kız’ ifadesi dikkat çekti. Kripto paralarla ilgili ölçülü açıklamalarıyla tanınan Yellen, sektörün ülke çapında kapsamlı bir düzenleme altına alınmasını savunuyor. Özellikle ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarının kurallara uyması gerektiğini sık sık vurgulayan Hazine Bakanı, sektördeki düzenlemenin önemine işaret ediyor.

BitMEX founder Arthur Hayes predicts end of dollar domination and Bitcoin  to $1 million