MoneyGram USDc Eklemesi!

Dünyanın en büyük havale şirketlerinden biri olan MoneyGram, şirketin bir stablecoin cüzdanını piyasaya sürme planlarını duyurdu. Resmi olarak 2024’ün ilk çeyreğinde çıkacak olan bu cüzdan, dünya genelindeki kullanıcılara fiat para biriminden dijital para birimine ve tekrar fiat para birimine geçiş yapma imkanı sunarak stabilcoin teknolojisinden yararlanmayı sağlayacak.

Bu cüzdan, bazı nedenlerle “saklama dışı cüzdan” olarak adlandırılıyor. Ancak cüzdana erişim, KYC (Know Your Customer) ile kimlik doğrulama gerektirecek ve bu cüzdandan yapılan transferler yalnızca diğer KYC edilmiş MoneyGram cüzdanları ile sınırlı olacak. Bu nedenle cüzdanın erişimi 40 ülkeyle sınırlı olacak ve başlıca kullanım durumu, görünüşe göre USDc’yi MoneyGram şubelerinde nakde çevirebilme olacak.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes’un ifade ettiği gibi, şirket daha büyük bir hedefe doğru ilerliyor: “MoneyGram’ı blockchain tabanlı küresel bir ATM konseptine dönüştürüyoruz.” Bu dönüşüm sürecinde MoneyGram, Stellar blok zincirini kullanarak nakit kullanmayan bir dünyaya uyum sağlamaya çalışacak.

Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, USDc’yi yayınlayan ve yöneten şirket olarak, “USDC için küresel açma ve kapama rampalarında büyük bir yükseltme” olduğunu belirtti.

Judge Dismisses Anti-Money-Laundering Charges Against MoneyGram - WSJ