Bitcoin EFT’sine Erteleme Kararı

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Bitwise ve NYSE Arca işbirliği ile talep edilen Bitcoin EFT’si bir süredir Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olan SEC tarafından görüşülmekteydi. Herkesin ret geleceğini düşündüğü karara bugün açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre SEC Bitcoin EFT’sine ilişkin kararı ertelemeye aldı. Bu erteleme ile birlikte SEC Bitcoin EFT’sine ilişkin kararı ikinci kez ertelemiş oldu.

Aslında Bitcoin EFT’sine ilişkin karar ilk olarak ocak ayında kurula sunuldu. Ancak kurul bu kararı mart ayında ertelemek üzere karara bağladı. Üstelik aynı gün VanEck – SolidX Bitcoin EFT’sine de erteleme geldi. Kurulun bu yıl ekim ayına kadar net bir karar alması bekleniyor.

Ayrıca SEC’e gelen VanEck – SolidX Bitcoin EFT’si için de mayıs ayı içinde bir karar vermesi bekleniyor. En azından bir açıklama yapmak durumunda olan kurul henüz konuya dair bir çalışma gerçekleştirmiş değil. Eğer Bitcoin EFT’si onaylanır ise bu Kripto para birimi de milyon dolarlık bir pazardan kat sahibi olabilecek.