Visa 145 Ülkede Kripto Para Çekmeye Olanak Tanıyor!


MetaMask kullanıcıları artık kripto paralarını doğrudan Visa kartlarına satabiliyor; bu, merkezi borsa kullanımını ortadan kaldırıyor. Küresel ödeme devi Visa, kripto parayı fiat para birimlerine dönüştürmek için başka bir yöntem sunarak kripto para biriminin benimsenmesini arttırıyor.

Firma, 30 Ocak’ta yaptığı açıklamada, Visa’nın, Web3 altyapı sağlayıcısı Transak ile işbirliği yaparak Visa Direct çözümü aracılığıyla kripto para çekme ve ödeme işlemlerini başlattığını duyurdu. Visa Direct’in Kuzey Amerika Başkanı Yanilsa Gonzalez-Ore, “Transak, Visa Direct aracılığıyla gerçek zamanlı kart çekme işlemlerini etkinleştirerek kullanıcılara daha hızlı, daha basit ve daha bağlantılı bir deneyim sunuyor; kripto bakiyelerini itibari paraya dönüştürmeyi kolaylaştırıyor” açıklamasında bulundu.

Transak’ın pazarlama başkanı ve yatırımcı ilişkileri lideri Harshit Gangwar, işbirliğinin kripto paraları fiat para birimlerine dönüştürme seçeneklerini önemli ölçüde artırdığını ve kripto ile geleneksel finans dünyaları arasında köprü oluşturduğunu belirtti. Ortaklık, 145 ülkeden kullanıcının merkezi borsalara güvenmeden en az 40 farklı kripto para birimini doğrudan fiat para birimine dönüştürebilmesine olanak tanıyor. Desteklenen ülkeler arasında Kıbrıs, Malta, Singapur, Türkiye, Portekiz ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi yerler bulunuyor.

Gangwar, işlemlerin daha erişilebilir ve kullanışlı hale getirilmesi sayesinde bu işbirliğinin kripto para birimlerinin ana akım kabulü ve kullanımı açısından önemli bir adım olduğunu vurguladı. Ayrıca, MetaMask, Ledger, Trust Wallet gibi cüzdan kullanıcılarına önemli faydalar sağlayacağını belirtti. MetaMask’ın kıdemli ürün yöneticisi Lorenzo Santos, Visa ve Transak arasındaki işbirliğinin MetaMask kullanıcıları için önemli bir özellik sunduğunu ifade etti, “Transak’ın Visa ile entegrasyonu, dünya çapındaki MetaMask kullanıcıları için yeni ufuklar açıyor ve kripto para biriminden itibari para birimine dönüşümlerde daha fazla esneklik sağlıyor” dedi.

Gangwar’a göre, platformun entegrasyonu, Transak’ın birden fazla yargı alanında lisanslara sahip olması ve Müşterini Tanı ve Kara Para Aklamayı Önleme teknolojisinin bulunması sayesinde gerçekleşiyor. Yönetici, bu durumun kullanıcı doğrulamasını sağlayarak ve işlemleri yasal olarak etkinleştirerek Transak’ın güvenilirliğini artırdığını ekledi.

MetaMask Offers Boon to iPhone Users with Apple Pay Integration