Z Kuşağı Kripto Paraya İlgisiz

Kripto paralar her geçen gün talebini korumaya devam ediyor. Ancak internet kuşağı olarak da bilinen Z Kuşağı, kripto paralara bu ankete göre ilgisiz kalıyor. Özellikle 13 ile 21 yaş arası gençlerin kripto paraları ile ilgilenmediğini ortaya koyan anket, ABD’de 884 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Kripto paraların geleceği çok merak ediliyor. Buna dair de her gün yeni bir anket yapılıyor. En son Survey Monkey’in ortaklarından olan Cint tarafından bir anket düzenlendi ve bu ankete göre İnternet kuşağı kripto paralar ile ilgilenmiyor. Bu gençler hem kripto paraları takip etmiyor, hem de satın almayı düşünmüyor.

Anket 884 kişi üzerinde yapıldı ve soruna  soru önümüzdeki 6 ay içerisinde kripto para almayı düşünüp düşünmedikleriydi. Katılımcıların yüzde 52’si düşünmediğini söylerken, yüzde 15’i bir ihtimal, yüzde 6’sı belki, yüzde 5’i ise belki alacağını söyledi. Anketin bu şekilde  olması şu anki genel kripto para piyasasının durgunluğun bağlandı. Piyasanın canlanmasının sonuçları da etkileyeceği genel kanı.