Antonopoulos: “Bitcoin Gelecekte Herkesin Kullanımında Olacak”

Bitcoin hakkında yaptığı araştırmalar ve kitaplar ile adından çokça söz ettirmeyi başaran Antonopoulos, Seul’de düzenlenene bir toplantıda bu tespiti yaptı ve ‘’gelecekte herkes bitcoine ihtiyaç duyacak’’ sözleri ile dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. Bitcoinin önemli gelişmeler kaydettiğini belirten Antonopoulos gelecekte bitcoinin kullanım alanının genişleyeceğini ve herkesin esa ihtiyaçlarını karşılamak için bitcoin kullanacağını söyledi.

Antonopoulos yaptığı konuşmada şu noktaya da değindi’’ sizler bitcoin ve kripto para kullanımında kendinizi sınırlıyorsunuz ama bunun yerine daha çok alanda bunların kullanılması için çalışma yapmanız gerekmektedir. Bir süre sonra her tüketici için bitcoine sahip olmaz zorunlu hale gelecek’’.

Bitcoin kullanımının zor olması ve kripto paralara karşı duyulan güvenin azlığı da kullanımının yaygınlaşması önünde engeller olarak durmakta. Bu engellerin yakında aşılacağını ve bitcoinin güvenilir bir noktaya geleceğiniz iddia etti. Ayrıca yapılan yanlış uygulamaların da güven ortamının oluşmasını önlediğini ve biraz geciktirdiğini de ifade eden Antonopooulos bunun yakın bir zamanda aşılması gerektiğinin altını çizdi.