Bitcoinin Gerçek Potansiyeli Hakkında Önemli Araştırma

Datalight firması tarafından yapılan son araştırma ile bitcoinin gerçek potansiyeli hakkında önemli tespitler yapıldı. Bitcoinin bu şekilde gelişmeye devam etmesi ile dünyada en çok kullanılan visa ve mastercardın yerine geçmesi kaçınılmaz olacak. Bitcoinin bu ödem yöntemlerinden daha kolay bir kullanım sunması ile bu yakın bir zamanda gerçekleşecek.

Datalight’in yaptığı açıklama da şu ifadeler yer almakta ’’ Bitcoin sadece 10 yılda gösterdiği performans ile oldukça geniş bir kullanım ağına sahip oldu. Bu gelişmeyi devam ettirdiği takdirde de önümüzde ki 10 yılda rakiplerinin önüne geçmesi kaçınılmaz olacaktır.’’ Şirketin bu yaptığı tespit pek çok uzman tarafından desteklenmektedir.

Bitcoin kullanımının dünyanın en büyük şirketleri tarafından da kabul edilmeye başlanması ile birlikte gelişiminin hızlanacağı da yine uzmanlar tarafından ön görülmektedir. Bitcoin kullanımında k i teknik sorunların aşılması halinde daha hızlı yaygınlaşması da beklenmekte. Bitcoin ile havale yapmak ve diğer ödemelerin yapılmasında pratik bir kullanım olması ile tercih edilmesinin yanında yatırımcılar içinde iyi bir yatırım yöntemi olarak görülmekte.