“Bitcoin Cüzdanları Aktif Hale Gelmeye Başladı”

Bloomgerg’in verdiği habere göre içinde bitcoin bulunan çok sayıda küçük cüzdan aktif hale gelmeye başladı. Bu tespiti yapan da Boston merkezli piyasa istihbarat firması olan Flipside Crypto. Buna ek olarak bu firma geçtiğimiz iki hafta içinde bu dijital cüzdanlarda hareketlenme olduğunu bildirdi. Flipse Crypto firmasının yaptığı tespite göre bitcoinlerin %40 ve %50’si aktif olmayan cüzdanlarda bulunmaktaydı ama bu oran değişti ve sadece %10’aktif olmayan cüzdanlarda bulunuyor.

Buradan bitcoin kullanıcılarının piyasayı gözlemlediği ve yukarı çıkma eğilimi ile cüzdanlarını kullanmaya başladıkları sonucunun çıkartılması da doğru bir yaklaşım olarak görülmekte. Firmanın başkanı Eric Stone ise bu oranları şu şekilde değerlendirdi ‘’ Kripto para piyasası için iyimser bir durum aslında bitcoin fiyatlarında aşırı hareketlenmelerin nedeni genellikle balina hareketleri iken şimdi küçük yatırımcıların bu hareketi oluşturması olumlu bir gelişme’’.

Bitcoin son iki gün içinde %30 değer kazandı ve 5300 doların üzerine çıkma beklentisi yaşanmakta. Bitcoin yatırımcıları içinde bu oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendirilmekte.