Binance’da 100 milyon dolarlık gizemli transfer

Dün bilinmeyen bir cüzdandan Binance‘e takribî 100 milyon dolarlık Ether transferi yapıldı. Harekâtın Binance’in kendisi tarafınca hakikatleştirildiği varsayım ediliyor. Dün, meçhul bir cüzdandan Binance’e 98 milyon dolar bedelinde 707 bin Ethereum transferi yapıldı. Ethereum topluluğu, büyüklüğü sebebiyle alaka sürükleyen transferin bir Binance cüzdanından geldiğini düşünüyor.

Aktarma, dün TSİ 09.30’da hakikatleştirildi. Transfer sisteminin yapıldığı anda Binance’in kurucusu olan ve CEO  Changpeng Zhao, şahsi Twitter hesabında 20 Ekim 2018’de paylaştığı bir tweet’i alıntılayarak yine retweet ettiğini belirtti. Alakalı tweet’te Binance’in soğuk cüzdanları arasında taşıma operasyonu yapılacağı yazıyordu.

Dünkü 100 milyon dolarlık harekâtın maliyeti bir tek 0.04 dolar, yahut Ether kurunda ise 0.000294 Ether’di. Ancak kripto paralarının uzun zamanla veya daha pahalı olan banka transferlerinden ne kadar iyi bulunduğunu gösteriyor. Son 24 saatte 1.12 milyar dolarlık harekât hacmine erişen kripto para borsası Binance, en büyük borsalar içinde dorukta kapsıyor. Binance’in ardından ikinci sırada gelen OKEx’in harekât hacmi bilgisi 800 milyon dolar.