Bitcoin Sanal Para da Satış Pozisyonlarında Son 11 Ayın En Düşük Rakamını Gördü

Bitcoin’de pazar günkü süratli düşüşün ekoları devam ediyor. Ehemmiyetli borsalardan önde gelen Bitfinex’te Bitcoin satış emirlerinin rakamı pazar günü 11 ayın en düşük seviyesine düştü. Bitfinex’deri elde edilen bilgiler, Bitcoin maliyetinin pazar günkü yüzde 8’lik düşüşüne beraber rol alan, sarih pozisyonların rasyonel bedelinde yüzde 12’lik bir düşüş bulunduğunu da gösterdi. Netice olarak bu harekâtların toplamının 19,604’deri 17,085’lik BTC’nin düşmekte olduğu görülmüştür.

Bu sayılar 12 Mart 2018 tarihinden beri kaybolunan en düşük  değer olması dikkat sürüklüyor. Bu son kaybolunan bedeller, borsadaki tüm satış pozisyonlarının toplam bedelinin ve sonaltı ayın en düşük seviyesine erişmesinden yani yalnızca bir hafta sonra ortaya çıktı. Buradan çıkarılacak bir netice ise yatırımcıların Bitcoin’in maliyetinin daha da düşeceğini düşünmedikleri biçiminde olabilir.

Buna karşın piyasa, pozitif göstergeler olarak görülen bilgilerin yükseliş için yeter olmadığı kanısında olacak ki derlenmenin süratli biçimde gelmediği görülüyor.Bu durumda Bitcoin pazarını olumsuz etkileyeceği şeklinde yorumlanmaktadır.